Erçal Fındık

HAKKIMIZDA

Fındık ile gelen sağlık

1960 yılından bu yana sektörde kabuklu fındık alım satımı yapan firmamız, 1992 yılında Ordu’nun Kumru ilçesinde ilk fabrikasını inşaa ederek naturel iç fındık üretimine başladı.

1998 yılında Ordu Kumru’da 10.000 m2 alan üzerinde 6.000 m2 kapalı alanda kurulmuş olup, yıllık 30 milyon kilogram kabuklu fındık işleme kapasiteli, son teknolojiye uygun olarak kurulan elektronik ayıklama hatlarıyla donatılmış, Karadeniz’ in en büyük fındık kırım tesislerinden biri olarak bölge ekonomisine katkı sunmaktadır.

Zonguldak Alaplı Fabrika

Ordu Kumru Fabrikamız

2010 yılında Kumru’daki fabrikamıza ek son model entegre makinelerle donatarak, ürün çeşitliliğimizi arttırmak için işlenmiş fındık sektöründe yerimizi almış bulunduk.

2010 yılından itibaren en fazla fındık ihracatı yapan şirketler arasında ilk yirmide yer almaktayız. 2019 yılında üretim kapasiteleri 2 katına çıkartacak ek yatırımlar yapılmıştır.

Ordu Kumru Fabrika

Zonguldak Alaplı Fabrikamız

2006 yılında ise Zonguldak Alaplı ilçesinde diğer bir tesisi de faaliyete geçirmiş olan firmamız, bu tesiste 3.5 milyon kilogram depolama ve 30 milyon kilogram fındık kırma kapasitesine sahiptir. 2019 yılında üretim kapasiteleri 2 katına çıkartacak ek yatırımlar yapılmıştır.

Üretiyor ve değer katıyoruz

Türkiye'de yetişen dünyanın en kaliteli fındıklarını modern tesislerimizde işleyerek müşterilerimize sunuyoruz.

Fındığın Kullanım Alanları

Fındığın Kullanım Alanları

Türkiye ve dünyada çerez olarak da tüketilen fındığın %90'a yakın kısmı kavrulmuş, beyazlatılmış, kıyılmış, dilinmiş, un ve püre halinde çikolata, bisküvi, şekerleme, tatlı, pasta ve dondurma yapımı ile yemek ve salatalarda yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Devamı
Fındığın Faydaları

Fındığın Faydaları

Zengin bir besin maddesi olan fındığın 100 gramı 725 kalori sağlar. Vitamin ve mineral deposu olan fındık bu özellikleriyle: beden ve zihin yorgunluğunu giderir, enerji verir, kalp ve damar sağlığını korur, cildi güzelleştirir, kolesterolü düşürür...

Devamı